Novinky

Na této stránce plánujeme chronologicky uvěřejňovat novinky a poznatky z naší produkce, provozu i světa pěstitelkého. Pokud zde nebo jinde na našich stránkách budete postrádat informace (o střevíčnících) neváhejte nám napsat na mail.

 

18.května 2014

výstava 2014(výstava 2014)

Zájemce o  pěkné skalničky upozorňujeme na probíhající výstavu ve Faustově domě na Karlově náměstí v Praze. Střevíčníky, nejenom od nás, tam také najdete v hájní části.

Prodej prostokřenných rostlin byl ukončen a opět bude až na podzim. Rostliny lze, ale objednávat již nyní s tím, že ceník bude postupně aktualizován. Všechny objednávky potvzené zákazníkem jsou platné.

Nově je možno u nás nakoupit i hrnkované rostliny. Specifikaci a odběr je nutno dohodnout telefonicky nebo e-mailem. 

 

28. března 2014

Vzhledem k vývoji počasí uzavřeme brzy jarní prodej. Poslední objednávky přijímáme 31. března.

24. března 2014

Včera (23. března 2014) začala výstava svazu skalničkářů v zahradě u  Faustova domu na Karlově náměstí. Jsou zde v prodeji i některé naše prostokořenné střevíčníky.Sortiment není velký, pokud by jste měli zájem o jiné velikosti, druhy, stále pokračuje náš jarní prodej.

Vzhledem k vývoji počasí mohou být ohroženy výrazně napučené rostliny, doporučujeme před mrazem chránit: přmulčování, netkaná textilie...

Také: pokud máte štěstí a dosud Vás to nepostihlo, tak upozorňujeme, že zahájili svoji sezónu i slimáci, doporučujeme zahájit boj Wink

Pozn. Igora K.: Tímto se omlouváme všem, kterým jsme tvrdili, ža na našich stránkách najdete návody k pěstování jednotlivých druhů. Včera jsem to napravil a umístil na stránky dosud hotové návody. Jak to čas dovolí, budeme je aktualizovat a hlavně doplníme pro všechny nabízené druhy. 

 

16. února 2014

Letošní vývoj počasí je opravdu nezvyklý. Vysoké teploty a poměrně malé množství srážek v tomto období nejsou pro cypripedia příliš vhodné. Rostliny mohou ve volné půdě začít předčasně rašit. Při těchto teplotách do deseti stupňů není důvod se obávat rychlého růstu, ale narašené rostliny jsou poměrně citlivé na mrazíky, které mohou přijít později. Proto doporučujeme rostliny chránit vrstvou vhodného mulče - chvojí, kompostovaná kůra, netkaná textilie...Mulč ochrání také před suchem, které při tomto počasí hrozí. Většina rostlin pochází z oblastí, kde je dobrá sněhová pokrývka a tím také poměrně hodně jarní vláhy.

 

6. února 2014

Jarní prodej. Upozorňujeme na možnost objednávek rostlin pro jarní prodej. Nový ceník pro toto období je aktualizován. 

Budeme rozsazovat některé rostliny (nestihli jsme na podzim), proto budou čerstvě vyjmuté z půdy k dispozici. Období Období pro tyto práce a rozasílání rostlin je omezené vyvojem počasi (dokud rostliny nepočnou růst), proto i doba objednávek bude omezena,pravděpodobně do poloviny března. To bude aktulizováno.

 

1. září 2013

Blíží se podzimní prodeje, na našich stránkách doplňujeme ceník prostokořenných rostlin. Proti minulým sezonám je rozšířen o několik nových typů botanických střevičníků, zařazujeme i nové přírodní hybridy a rostliny z našeho křížení.    

Ceník rozšiřujeme i o menší velikosti rostlin, v prodeji jsou již sazenice od druhého dokončeného roku mimo agar, jsou zimované na pozemku, přežily letošní vedra a měly by být dostatečně odolné pro další pěstování. Přesto jsou spíše určeny pro zkušenější pěstitele. Do květu mají ještě několik let.

7. května 2012

Zahájení prodeje hrnkovaných rostlin !

Začalo nám pěkné jaro a v zahradách vedle Faustova domu na Karlově náměstí opět probíhá tradiční výstava skalniček. Na tuto výstavu jsme dodali několik exemplářů do výstavy a také nějaké hrnkované květiny do prodeje (Sabine, reginae albolabium, flavum, macranthos, guttatum f. Aljaška a parviflorum makasin).

Také zahajujeme prodej hrnkovaných květin k přímému odběru od nás. Zde je nabídka ještě širší, k dispozici je i omezený sortiment velkých trsů některých druhů. Přímý odběr může být nahražen po dohodě pouze přímou dodávkou, ale jak osobní odběr, tak naše dodání je třeba dohodnout předem. 

V současné době nastupuje u nás první vrchol kvetení a proto teprve nyní budeme připravovat podzimní ceník prostokořenných rostlin. K stránkám jednotlivých druhů doplníme podle možností další fotografie z letošhího kvetení.

 

25. října 2011

Upozorňujeme váhající zájemce o naše rostliny, že objednávky pro letošní rok končí 31. října 2011, tedy již příští pondělí.

6. května 2011

 V zahradách vedle Faustova domu opět probíhá tradiční výstava skalniček. Na tuto výstavu jsme dodali několik našich střevíčníků pro zpestření expozice (C. x Sabine získalo ocenění) a také do prodeje hrnované Cypripedium reginae (ostatní druhy od nás jsou již na výstavě vyprodané).

Hrnkované rostliny (právě kvetoucí C. x Sabine, C. franchetii a na květ nasazující  C. reginae)  jsou v prodeji i u nás. Odběr lze dohodnout e-mailem.

12. října 2010

Upozorňujeme váhající zájemce o naše rostliny, že objednávky pro letošní rok končí 20. října 2010, tedy již za týden.

 

5. září 2010.
Od 6. do 18. září  probíhá v zahradě vedle Faustova domu na Karlově náměstí Praha 2 tradiční výstava skalniček. Do prodeje na této výstavě jsme umístili i naše sazenice Cypripedium reginae, velikost standard (t.j. letos poprvé kvetly), za akční cenu. Výstavu doporučujeme k návštěvě všem jako možnost podívat se na pěkné skalničky i jako možnost koupit si na skalku nové květinky.

Do rubriky nabídka jsme provizorně umístili fotografický seriál o výsadbě prostokořenných rostlin. Tento návod je platný pro mělce kořenící rostliny, tedy pro většinu druhů. Pro konkrétní druhy budou zvláštnosti uváděny v popisech jednotlivých druhů.